Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 

Logo OPS      Biuletyn Informacji Publicznej

              Ośrodek Pomocy Społecznej

                       w Radzionkowie

 

Informacja

 

W Radzionkowie powstanie Kub Mieszkańców

Pandemia covid -19 to trudny czas dla osób starszych, rodziców oraz dzieci, którzy mogą mieć trudność w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości. Wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzionkowie rozpoczął rekrutację do projektu „Interdyscyplinarny program usług społecznych - asystentury środowiskowej w rodzinie”.

W ramach projektu uczestnicy mogą otrzymać wsparcie asystenta osobistego, asystenta rodziny, psychologa lub pedagoga. Osoby starsze mogą skorzystać z pomocy asystenta osobistego, który pomoże w zrobieniu zakupów, załatwieniu spraw urzędowych lub wyjdzie z osobą starszą na spacer. Dzieci będą mieć zapewnione wsparcie pedagoga, który udzieli pomocy w nauce zdalnej, doradzi w kwestii wyboru dalszej kariery i pomoże odkryć talenty. Każdy uczestnik będzie mógł porozmawiać z psychologiem, skorzystać z pomocy terapeutycznej.

Dla mieszkańców powstanie też Klub Mieszkańców, gdzie uczestnicy projektu będą mogli spędzić wspólnie czas, pograć, porozmawiać, podjąć własne inicjatywy. Ponadto, w ramach projektu, zorganizowanie zostaną wycieczki integracyjne i warsztaty rozwoju zainteresowań.

Chętnych do udziału w projekcie zapraszamy do zgłaszania się do Biura Projektów w Ośrodku Pomocy Społecznej w Radzionkowie.

Telefon 32/ 286-65-44 wew. 30. 

Serdecznie zapraszamy!

Informacje

Liczba wyświetleń: 32
Utworzono dnia: 25.01.2021
Dokument wprowadził:
Agnieszka Gasz
Dokument opublikował:
Agnieszka Gasz